Kancelaria czynna jest:

w poniedzia┼éki i ┼Ťrody:

w godz.:  1100 - 1230 oraz 1600 - 1715

w okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień):

po Mszach ┼Ťw. wieczornych

W sprawach pilnych (pogrzeb, wezwanie do chorego) - o ka┼╝dej porze.

Potrzebne dokumenty i informacje:

Sakrament chrztu

Rodzice, którzy chc─ů wychowa─ç dziecko w wierze katolickiej i chc─ů, by ich dziecko otrzyma┼éo chrzest i zosta┼éo w┼é─ůczone we wspólnot─Ö Ko┼Ťcio┼éa Rzymskokatolickiego zg┼éaszaj─ů si─Ö do kancelarii co najmniej na trzy tygodnie przed planowanym chrztem. Chrztu dzieciom udziela si─Ö tylko w wypadku pewno┼Ťci, ┼╝e rodzice lub inna wyznaczona przez wspólnot─Ö Ko┼Ťcio┼éa osoba zadba o ich chrze┼Ťcija┼äskie wychowanie.

Wymagane dokumenty: akt urodzenia dziecka z USC, ┼Ťwiadectwo ┼Ťlubu ko┼Ťcielnego rodziców, dane adresowe rodziców oraz chrzestnych, pozwolenie od proboszcza miejsca zamieszkania chrzestnych na pe┼énienie tej godno┼Ťci. Rodzice i chrzestni musz─ů wyrazi─ç wol─Ö przyst─ůpienia do Sakramentu Pojednania, by podczas udzielania dziecku sakramentu chrztu mogli przyst─ůpi─ç do Komunii ┼Ťw. (w tym celu otrzymuj─ů tzw. kartki do spowiedzi).

Chrzestnym mo┼╝e by─ç osoba, która: uko┼äczy┼éa szesnasty rok ┼╝ycia, przyj─Ö┼éa sakrament bierzmowania oraz jest wierz─ůca i praktykuj─ůca. Nie mo┼╝e zatem by─ç to osoba, która na przyk┼éad ┼╝yje w zwi─ůzku niesakramentalnym.
  • Chrzty w naszej parafii s─ů w ka┼╝d─ů drug─ů sobot─Ö miesi─ůca o godz. 1800.
  • Obowi─ůzkowe przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych odbywa si─Ö w ka┼╝d─ů drug─ů ┼Ťrod─Ö miesi─ůca (┼Ťroda przed chrztem) o godz. 1930 w sali na plebanii.

Pierwsza Komunia Święta

Przyst─Öpuj─ů dzieci w klasie II szko┼éy podstawowej, po ca┼éorocznym przygotowaniu przez katechetów. Rodzice i dzieci uczestnicz─ů w dodatkowych mszach ┼Ťw. w ka┼╝d─ů trzeci─ů niedziel─Ö miesi─ůca o godz. 1600.

Wymagane ┼Ťwiadectwo chrztu.

Sakrament bierzmowania

Zasadniczo w trzeciej klasie gimnazjum. Przygotowuje pani katechetka przez katechez─Ö szkoln─ů oraz comiesi─Öczne spotkania formacyjne.

Wymagane dokumenty: ┼Ťwiadectwo chrztu, ┼Ťwiadectwo uczestnictwa w katechezie potwierdzone przez katechet─Ö.

Sakrament małżeństwa

Narzeczeni zg┼éaszaj─ů si─Ö na trzy miesi─ůce przed zawarciem sakramentu.

Wymagane dokumenty: aktualne ┼Ťwiadectwo chrztu (wa┼╝ne sze┼Ť─ç miesi─ůcy od daty wystawienia), za┼Ťwiadczenie z USC (┼Ťlub konkordatowy), ┼Ťwiadectwo bierzmowania, ┼Ťwiadectwo uko┼äczenia nauk przedma┼é┼╝e┼äskich, ┼Ťwiadectwo uko┼äczenia katechezy z zakresu szko┼éy ┼Ťredniej b─ůd┼║ zawodowej, dowody osobiste.

5733 © Copyright Rzymskokatolicka parafia pw. ?w. Jˇzefa Rzemie?lnika w Mi?dzyborzu. All Rights Reserved.